Dwa opublikowane dziś miesięczne badania sugerują, że inwestorzy nie są pewni, czy zyski Bitcoin’a są zrównoważone.

Cena Bitcoinu potroiła się w ciągu trzech miesięcy.
Większość menadżerów finansowych ankietowanych przez Deutsche Bank uważa, że cena Bitcoinu prawdopodobnie spadnie o 50% niż dwukrotnie w ciągu najbliższych 12 miesięcy.
Ankieta BofA wykazała, że Bitcoin jest najbardziej zatłoczonym handlem.

Jest kilka dobrych i złych wiadomości dla Bitcoin’a.

Dobre wieści: Prawie połowa menedżerów finansowych, którzy wzięli udział w comiesięcznym badaniu Deutsche Bank, oceniła Bitcoin’a na 10! Złe wieści: To było w skali 1-10, jak duża była bańka finansowa.

Większość ankietowanych stwierdziło, że zarówno wartość aktywów cyfrowych, jak i ceny akcji automatu elektrycznego Tesla spadną w nadchodzącym roku o połowę bardziej niż dwukrotnie.

Menedżerowie pieniądza to osoby lub firmy, które kupują i sprzedają papiery wartościowe dla klientów. Ponieważ mają oni powierniczy obowiązek dobrze zarządzać pieniędzmi swoich klientów, ich perspektywa dostarcza wskazówek, w jakim kierunku mogą zmierzać rynki w nadchodzącym roku.

Czy Bitcoin kiedykolwiek stanie się bezwartościowy?

A oni myślą, że Bitcoin może być bańką.

Bańka jest wtedy, gdy cena składnika aktywów szybko rośnie powyżej jego wartości, pobudzana przez społeczeństwo podążające za trendami inwestycyjnymi, a także przez doniesienia mediów. Postrzegana wartość idzie tak wysoko, że w końcu „wyskakuje“ i cena się załamuje.

Bitcoin cieszy się aktualną ceną na północ od 36.000 dolarów – trzykrotnie więcej niż trzy miesiące temu.

  • BTC
  • +53.10%$34,837.74
  • 24H7D1M1YMAX
  • Cena BTC

Michael Hartnett, główny strateg inwestycyjny w BofA Global Research, powiedział wcześniej w tym miesiącu – kiedy Bitcoin osiągnął rekordowy poziom ponad 40,000 dolarów – że BTC była „matką wszystkich baniek“. Kilka dni później, rynek skorygował, skrobiąc 32.000 dolarów. Od tego czasu częściowo się poprawił.

W międzyczasie akcje Tesli kosztowały obecnie 844,55 dolarów, a 16 listopada wyniosły 408 dolarów.

Również dzisiaj, BofA opublikowała miesięczne badanie swoich klientów korporacyjnych, którzy byli pytani od 8 do 14 stycznia. Jak donosi Bloomberg, respondenci nazwali Bitcoin najbardziej zatłoczonym handlu po raz pierwszy w historii, co oznacza, że wiele osób dokonuje podobnych zakładów na cenę Bitcoin rośnie. Tłoczone transakcje są często kojarzone z bańkami.

Nie każdy jest pewien, że rynek jest w bańce terytorium. Pantera Capital, firma venture capital w przestrzeni kryptońskiej, wydał list do inwestora w zeszłym tygodniu, który wiązał wzrost cen BTC do maja 2020 Bitcoin o połowę – co obcięło nagrody dla górników Bitcoin. Według Pantera Dan Morehead i Joey Krug, jeśli historyczne trendy utrzymają się, „Bitcoin będzie szczytem na 115.212 dolarów /BTC w sierpniu 2021 roku“.

Big Money Investors stawiają na Bitcoin i Tesla Bubbles to Pop

Beitragsnavigation