Teraz, gdy PayPal zezwolił na zakup i sprzedaż Bitcoin Pro i innych form krypto na swojej stronie, wydaje się, że firma upodobała sobie ostateczną platformę kryptograficzną, i najwyraźniej, szuka poszerzenia swoich horyzontów z potencjalnego zakupu giełd jak Bit Go.

PayPal ma swoje widoki ustawione na Bit Go

PayPal ogłosił na początku ubiegłego tygodnia, że pozwoli użytkownikom na zakup przedmiotów i usług z kryptokurrency za pośrednictwem swojej platformy.

Ponadto, ludzie mogą również handlować i kupować krypto-waluty sami, dzięki czemu PayPal jest najnowszym dodatkiem do świata krypto-walut. Wszyscy zareagowali pozytywnie na wiadomości, a handlowcy i entuzjaści wybijali szampana i cena samego bitcoinu eksplodowała w sposób, którego nikt nie widział.

Cena aktywa wzrosła z wysokiego poziomu 11 000 dolarów do około 13 100 dolarów, co daje ponad 1000 dolarów zysku dla BTC w ciągu zaledwie kilku dni.

Ale teraz wygląda na to, że PayPal ma poważny gust do kryptografii. Ugryziony przez „bitcoin bug“, delikatnie mówiąc, firma prowadzi rozmowy z kryptokurrency exchanges jak Bit Go, aby zobaczyć o potencjalnych przejęciach i zakupach giełdowych.

Intrygujące jest to, że Bit Go nie jest tylko platformą handlową. Zamiast tego oferuje on własną, unikalną strukturę portfela i służy jako swego rodzaju depozytariusz. Posiada również opcje chłodni, co oznacza, że wszystkie aktywa są przechowywane w trybie offline i w sejfach, zapobiegając w ten sposób hakerzy z dostaniem ich palce na kryptocurrencies nie zarobił, tym bardziej zasługują.

Na domiar złego, Bit Go oferuje również usługi podatkowe, zarządzanie portfelem i opcje handlowe. Firma ta jest w znacznie mniejszym stopniu giełdą kryptograficzną, a bardziej firmą świadczącą usługi finansowe na pełną skalę. Jeśli firma jest kupowana przez takich jak PayPal, to uczyniłoby to tę ostatnią większą i znacznie potężniejszą niż kiedykolwiek.

Różne źródła podają, że znają rozmowy PayPal z Bit Go, że jeśli firma zdecyduje się na zakup, może to nastąpić w ciągu najbliższych kilku tygodni. Jednak są one ostrzeżenie handlowców i entuzjastów, aby nie być zbyt podekscytowany jeszcze, jak nic nie jest ustawione w kamieniu i PayPal nie zdecydował, czy będzie kupić Bit Go lub włączyć swoją wizję do innego przedsięwzięcia.

Solidna historia

Bit Go został założony w Kalifornii mniej więcej siedem lat temu w 2013 roku. Z siedzibą w Palo Alto w Dolinie Krzemowej, firma zebrała w sumie 70 milionów dolarów w pięciu oddzielnych rundach finansowania. Do dotychczasowych inwestorów spółki należą Galaxy Digital, Redpoint i Valor Equity Partners.

W kwietniu ubiegłego roku spółka przejęła Lumina, platformę finansową przeznaczoną do zarządzania cyfrowymi walutami. Tak więc, jeśli PayPal zdecyduje się na zakup, to z natury będzie to uzyskanie dostępu do dwóch firm waluty cyfrowej, a nie tylko jeden.

PayPal chce kupić Bit Go, kalifornijską giełdę kryptograficzną

Beitragsnavigation